do.unicyb.kiev.ua

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Іксанов Олександр Маратович

Друк PDF

Посада: завідувач кафедри дослідження операцій
Науковий ступінь: доктор фізико-математичних наук
Вчене звання: професор
Дата та місце народження: 17 березня 1972 р., м. Київ

Науковий та професійний шлях: у 1989 р. закінчив з відзнакою СШ №171 (нині ліцей «Лідер») м. Києва; у 1995 р. закінчив з відзнакою факультет кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; у 2000 р. захистив кандидатську дисертацію “Статистичні задачі, пов’язані з процесом радіоактивного забруднення” (науковий керівник – професор Закусило О.К.) за фахом 01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики; з 2002 р. по 29 грудня 2008 р. працював на посаді доцента кафедри дослідження операцій; вчене звання доцента отримав у 2003 р.; у 2004–2005 рр. працював заступником декану факультету кібернетики з навчально-методичної роботи; у 2007 р. захистив докторську дисертацію на тему «Нерухомі точки неоднорідних згладжуючих перетворень» за фахом 01.01.05 – теорія ймовірностей і математична статистика; з 30 грудня 2008 р. по 15 січня 2014 р. працював на посаді професора кафедри дослідження операцій; вчене звання професора отримав у 2011 році. З 16-го січня 2014 року завідую кафедрою дослідження операцій.

У червні 2017 року прочитав курс лекцій (48 годин) "Elements of renewal theory, with applications" у інституті математики та статистики Xidian University, м. Сіань, Китай.

Наукові інтереси у вересні 2017 р.:

  • функціональні граничні теореми;
  • асимптотика процесів дробового ефекту та їх узагальнень, що називаються випадковими процесами з імміграцією;
  • гіллясті випадкові блукання з комплексними параметрами;
  • perpetuities з вкрай легкими хвостами;
  • випадкові комбінаторні структури (особливо на рівні функціональних граничних теорем);
  • застосування теорії відновлення.

На 1 вересня 2017 р. є автором монографій "Випадкові ряди спеціального вигляду, гіллясте випадкове блукання та саморозкладність" (2007 р.) та "Perturbed random walks, perpetuities and random processes with immigration" (2016 р.), 73 наукових статей згідно з Mathscinet (55 - згідно з  Scopus) та 11 навчальних посібників.  Детальна інформація про публікації міститься за адресою http://do.unicyb.kiev.ua/~iksan/

Найбільш цитована публікація на 1 вересня 2017 року (Mathscinet 32 посилань; Scopus 34 посилання; Google Scholar 63 посилання): G. Alsmeyer, A. Iksanov and U. Roesler (2009). On distributional properties of perpetuities, Journal of Theoretical Probability, 22, 666-682; число цитувань Scopus 376, h-index Scopus =10; число цитувань Google Scholar 1018; h-index Google Scholar=18.

Захищені аспіранти: Негадайлов П.А. (2010 р.); Полоцький С.В. (2011 р.) та Маринич О.В. (2011 р.). У 2017 році планується захист докторської дисертації Маринича О.В.

Нещодавні гранти:

  • проект “Стохастичні нерухомі точки” (2007–2010 рр.), підтриманий грантом  організації наукових досліджень Німеччини DFG (співвиконавці: група професора Уве Рьослера (університет міста Кіль, Німеччина));
  • проект "Випадкові комбінаторні структури" (2008-2012 рр.), підтриманий грантом інституту математики університету міста Утрехт, Нідерланди (співвиконавець: професор Олександр Гнедін (раніше Утрехт, тепер Лондон));
  • грант Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень у 2012 р;
  • проекти "Типові відстані у неоднорідних графах перетинів" (2013 р.) та  "Асимптотика числа нульових приростів випадкового блукання з бар'єром" (2014), підтримані грантами організації наукових досліджень Литовської республіки (співвиконавець: Міндаугас Блозняліс (Вільнюс));
  • проект "Рекурентність/транзієнтність стохастичних різницевих рівнянь" (2015 р. та 2016 р.), підтриманий грантом університету міста Мюнстер (Німеччина);
  • премія імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка (за 2014 рік) за цикл наукових праць "Дослідження дискретних випадкових структур" (2015);
  • відкрита інтердисциплінарна лекція "Perpetuities in simple terms and examples", а також наукові дослідження, пов'язані з perpetuities, підтримані грантом університету міста Вроцлав, Польща (2015 р);
  • проект "Асимптотика гіллястих випадкових блукань" (2015 р.), підтриманий грантом DFG SFB 878 "Geometry, Groups and Actions" (університет міста Мюнстер, Німеччина).
  • проект "Функціональні граничні теореми для граток Бернуллі" (2016 р.), підтриманий грантом DFG SFB 878 "Geometry, Groups and Actions" (університет міста Мюнстер, Німеччина).
  • проект "Швидкість збіжності мартингалів, пов'язаних з гіллястими випадковими блуканнями" (2017 р.), підтриманий грантом на відвідування університету міста Інсбрук, Австрія.

Служіння науковій спільноті:

член редакційної колегії журналу "Theory of Stochastic Processes", оглядач для Zentralblatt та MathSciNet; рецензування наукових статтей з теорії ймовірностей для багатьох журналів  (наприклад, перелік у 2017 р. включає: Acta Mathematica Scientia, Annales de l’Institut Henri Poincaré, Discrete Mathematics & Theoretical Computer Science, Electronic Letters, Stochastic Processes and their Applications, Theory of Stochastic Processes, Український математичний журнал).

Робота у спецрадах: член спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій Д 26.206.02 (Інститут математики), заступник голови спеціалізованої вченої ради Д.26.001.35 (факультет комп'ютерних наук та кібернетики).