do.unicyb.kiev.ua

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Шевченко Віталій Іванович

Друк PDF

 

Доцент, кандидат фіз-мат наук

Народився 1 грудня 1946 року в селі Литвинівка тоді Димерського (зараз Вишгородського) району Київської області в українській родині Шевченків Івана Євгеновича та Пріськи Петрівни. Батько працював вчителем математики, мати була домогосподаркою. З вересня 1953 року по червень 1964 року навчався у Литвинівській середній школі, яку закінчив з Золотою медаллю.

Влітку 1964 року поступив на механіко-математичний факультет Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, який закінчив у 1969 році за фахом “математика”.

Від жовтня 1969 року до кінця грудня 1971 року навчався в аспірантурі Київського державного університету за фахом “обчислювальна математика”.

Після закінчення аспірантури з січня 1972 року був направлений на роботу в Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка на посаду асистента кафедри моделювання складних систем факультету кібернетики. З утворенням кафедри математичних основ кібернетики був переведений на посаду асистента цієї кафедри.

У 1976 році захистив дисертацію на ступінь кандидата фіз.-мат. наук (назва - “Решение пространственных краевых задач фильтрации жидкости к несовершенным дренажам”, науковий керівник - доктор фіз.-мат. наук А.А.Глущенко).

У жовтні 1979 року обраний за конкурсом на посаду старшого викладача кафедри математичних основ кібернетики. З січня 1980 року до серпня 1982 року працював заступником декана факультету кібернетики з навчальної роботи.

В жовтні 1988 року обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри математичних основ кібернетики.

В грудні 1993 року переведений на посаду доцента кафедри математичних основ кібернетики за контрактом.

У квітні 1996 року кафедру математичних основ кібернетики перейменовано на кафедру дослідження операцій.

З лютого 2000 року до жовтня 2004 року працював заступником декана факультету кібернетики, відповідав за роботу заочного відділення. Термін перебування на посаді доцента кафедри дослідження операцій за контрактом закінчується у грудні 2010 року.

До 1984 року наукові інтереси були пов'язані з методами розв’язування просторових задач фільтрації рідини до недосконалих свердловин та дрен. З 1984 року основними напрямками наукової та педагогічної діяльності є дослідження операцій та розробка навчаючих програм для ПЕОМ для підтримки навчальних курсів з методів оптимізаціїї та математичних методів дослідження операцій. Приймав безпосередню участь як розробник у створенні пакета навчаючих програм “Методи оптимізації”. Опублікував більше 60 наукових та науково-методичних робіт.

Одружений з 1971 року. Дружина Шевченко Олена Миколаївна працює вчителем, за фахом географ. Маю двох синів Володимира та Сергія. Обидва закінчили факультет кібернетики, Сергій - з відзнакою, працюють програмістами.